3260W-1-103
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1597475-3260W-1-103
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3260W-1-103
Paquet Standard:
50
Fiche technique:
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Wirewound 11.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:Bourns Inc.
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Numéro de produit de base 3260W
SérieTrimpot® 3260 - Sealed
Nombre de tours11
Matériau résistifWirewound
Taille / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.250" H (6.35mm x 4.32mm x 6.35mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±5%
Coéfficent de température±70ppm/°C
Résistance 10 kOhms