PT15NV17-103A2020-E-S
POT 10K OHM LINEAR
NOVA partie #:
420-1595244-PT15NV17-103A2020-E-S
Pièce de fabricant non:
PT15NV17-103A2020-E-S
Paquet Standard:
400
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Type de montageThrough Hole
Numéro de produit de base PT15NV17
Matériau résistifCarbon
Taille / DimensionRound - 0.591" Dia x 0.039" H (15.00mm x 7.50mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±20%
Coéfficent de température±300ppm/°C
Résistance 10 kOhms