64XR20KLF
TRIMMER 20KOHM 0.25W PC PIN SIDE
NOVA partie #:
420-1599237-64XR20KLF
Pièce de fabricant non:
64XR20KLF
Paquet Standard:
50
Fiche technique:
20 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Série64
Nombre de tours12
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.250" x 0.165" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.19mm x 6.86mm)
Type d'ajustementSide Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 20 kOhms