3306K-1-104
TRIMMER 100KOHM 0.2W PC PIN SIDE
NOVA partie #:
420-1594964-3306K-1-104
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3306K-1-104
Fiche technique:
100 kOhms 0.2W, 1/5W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.268" x 0.319" Face x 0.331" H (6.81mm x 8.10mm x 8.40mm)
Type d'ajustementSide Adjustment
Puissance (watts) 0.2W, 1/5W
Tolérance±25%
Coéfficent de température±250ppm/°C
Résistance 100 kOhms