66PR10KLF
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1578308-66PR10KLF
Pièce de fabricant non:
66PR10KLF
Paquet Standard:
50
Fiche technique:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Série66
Nombre de tours20
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.437" x 0.375" Face x 0.203" H (11.10mm x 9.53mm x 5.16mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.5W, 1/2W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 10 kOhms