SM-42TX203
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1598940-SM-42TX203
Pièce de fabricant non:
SM-42TX203
Fiche technique:
20 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionSquare - 0.189" L x 0.138" W x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 20 kOhms
Style de terminaisonGull Wing
Autres nomsSM42TX203
SM-42TX203DKR
SM-42TX 20K OHM (203)
SM-42TX203TR
SM-42TX203CT
SM-42TX 20K ohm(203) 01