44WR10KLFT7
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
NOVA partie #:
420-1599252-44WR10KLFT7
Pièce de fabricant non:
44WR10KLFT7
Paquet Standard:
250
Fiche technique:
10 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 9.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
emballageTape & Reel (TR)
Type de montageSurface Mount
Série44
Nombre de tours9
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.190" x 0.138" Face x 0.209" H (4.83mm x 3.51mm x 5.31mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 10 kOhms