SM-42X103
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1581192-SM-42X103
Pièce de fabricant non:
SM-42X103
Paquet Standard:
50
Fiche technique:
10 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:Nidec Copal Electronics
RoHS 1
Type de montageSurface Mount
SérieSM4
Nombre de tours11
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 10 kOhms