67WR50KLF
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1595407-67WR50KLF
Pièce de fabricant non:
67WR50KLF
Paquet Standard:
100
Fiche technique:
50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Série67
Nombre de tours20
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.375" x 0.195" Face x 0.409" H (9.53mm x 4.95mm x 10.40mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.5W, 1/2W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 50 kOhms