D25K500E
ADJ PWR RES 500 OHM 25W CHAS MT
NOVA partie #:
416-1577137-D25K500E
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
D25K500E
Paquet Standard:
1
Fiche technique:
500 Ohms 25 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm) 2.000" (50.80mm) Length
More Information
Catégorie de produitsRésistance de puissance réglable
Fabricant:Ohmite
RoHS 1
SérieDividohm®210
Paquet/caisseRadial, 3 Lead, Tubular
Type de montageChassis Mount
Type d'ajustementSlide
Puissance (watts) 25 W
Diamètre0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Tolérance±10%
RésiliationSolder Lug
Résistance 500 Ohms
Longueur 2.000" (50.80mm)