MMZ1005A152ET000
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
NOVA Part#:
321-2521291-MMZ1005A152ET000
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MMZ1005A152ET000
Standard Package:
10,000
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 230mA 1.6Ohm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTDK Corporation
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesMMZ-E
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1.5 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)230mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.6Ohm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.022" (0.55mm)