MMZ2012S800AT000
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
NOVA Part#:
321-2519567-MMZ2012S800AT000
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MMZ2012S800AT000
Standard Package:
4,000
80 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 800mA 100mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTDK Corporation
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesMMZ
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)800mA
DC Resistance (DCR) (Max) 100mOhm
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.041" (1.05mm)