NFZ5BBW2R9LN10L
FERRITE BEAD 2.9 OHM 2020 1LN
NOVA Part#:
321-2521899-NFZ5BBW2R9LN10L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NFZ5BBW2R9LN10L
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
2.9 Ohms @ 1 MHz 1 - Ferrite Bead 2020 (5050 Metric) 4A 14mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number NFZ5BBW
SeriesEMIFIL®, NFZ5BBW
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 2.9 Ohms @ 1 MHz
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max) 14mOhm
Package / Case2020 (5050 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.087" (2.20mm)