BLM18KG102BH1D
AUTOMOTIVE POWERTRAIN AEC-Q200 S
NOVA Part#:
321-2519621-BLM18KG102BH1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM18KG102BH1D
Technical Datasheet:
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 800mA 200mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM18KG
SeriesEMIFIL®, BLM02A
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)800mA
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
RatingsAEC-Q200
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.037" (0.95mm)