MDF1005GAD102ATD25
NOISE SUPPRESSION FILTER FOR UHF
NOVA Part#:
321-2518108-MDF1005GAD102ATD25
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MDF1005GAD102ATD25
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
1 kOhms @ 900 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 550mA 690mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTDK Corporation
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesMDF
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 900 MHz
Current Rating (Max)550mA
DC Resistance (DCR) (Max) 690mOhm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Features Automotive
RatingsAEC-Q200
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.022" (0.55mm)