BLM15AX102SN1D
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
NOVA Part#:
321-2517885-BLM15AX102SN1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM15AX102SN1D
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
1 kOhms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 350mA 490mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM15AX
SeriesEMIFIL®, BLM15
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)350mA
DC Resistance (DCR) (Max) 490mOhm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.022" (0.55mm)