BLF03VK221SNGD
FB SMD 0201INCH 220OHM NONAUTO,
NOVA Part#:
321-2515752-BLF03VK221SNGD
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLF03VK221SNGD
Standard Package:
15,000
Technical Datasheet:
220 Ohms @ 5 GHz 1 - Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 800mA 155mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLF03VK
SeriesEMIFIL®, BLF02
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 5 GHz
Current Rating (Max)800mA
DC Resistance (DCR) (Max) 155mOhm
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.013" (0.33mm)