MPZ0402S330CTF0W
FERRITE BEAD 33 OHM 01005 1LN
NOVA Part#:
321-2515024-MPZ0402S330CTF0W
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MPZ0402S330CTF0W
Standard Package:
40,000
33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 01005 (0402 Metric) 550mA 200mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTDK Corporation
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesMPZ
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)550mA
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings-
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.009" (0.22mm)