ABPY00201209102Y00
EMI BEAD FILETER, AEC-Q200
NOVA Part#:
321-2521605-ABPY00201209102Y00
Manufacturer Part No:
ABPY00201209102Y00
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
1 kOhms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 1.5A 120mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerChilisin Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesAutomotive, AEC-Q200, BPY
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) 120mOhm
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
RatingsAEC-Q200
Filter Type-
Height (Max) 0.043" (1.10mm)