MMZ1608Y152BTD25
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
NOVA Part#:
321-2518585-MMZ1608Y152BTD25
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MMZ1608Y152BTD25
Standard Package:
4,000
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 300mA 600mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesMMZ
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1.5 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
RatingsAEC-Q200
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.037" (0.95mm)