BLM18HD601SH1D
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
NOVA Part#:
321-2521614-BLM18HD601SH1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM18HD601SH1D
Technical Datasheet:
600 Ohms @ 100 MHz 1 Differential Mode - Single Ferrite Bead 0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM18HD
SeriesEMIFIL®, BLM18
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Filter TypeDifferential Mode - Single
Height (Max) 0.037" (0.95mm)