KPZ1608SHR102ATD25
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
NOVA Part#:
321-2520532-KPZ1608SHR102ATD25
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
KPZ1608SHR102ATD25
Standard Package:
4,000
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 800mA 300mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTDK Corporation
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesKPZ-HR
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)800mA
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Features Soft Termination
RatingsAEC-Q200
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.037" (0.95mm)