BLM15AX300SN1D
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
NOVA Part#:
321-2516669-BLM15AX300SN1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM15AX300SN1D
Technical Datasheet:
30 Ohms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.1A 60mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM15AX
SeriesEMIFIL®, BLM15
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)1.1A
DC Resistance (DCR) (Max) 60mOhm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.022" (0.55mm)