BLM31KN102SN1L
FERRITE BEAD 1 KOHM 1206 1LN
NOVA Part#:
321-2518120-BLM31KN102SN1L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM31KN102SN1L
Standard Package:
2,500
Technical Datasheet:
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 2A 75mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM31KN
SeriesBLM
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)2A
DC Resistance (DCR) (Max) 75mOhm
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Features -
Ratings-
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.071" (1.80mm)