Z0603C121ESMST
SIGNAL LINE EMI FERRITE CHIP BEA
NOVA Part#:
321-2523507-Z0603C121ESMST
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
Z0603C121ESMST
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 600mA 150mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerKEMET
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number Z0603C
SeriesZ-SMS
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)600mA
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.037" (0.95mm)