NFM18CC222R1C3D
CAP FEEDTHRU 2200PF 20% 16V 0603
NOVA Part#:
320-2511416-NFM18CC222R1C3D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NFM18CC222R1C3D
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
2200 pF Feed Through Capacitor 16V 700 mA 300mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number NFM18CC
SeriesEMIFIL®, NFM18
Capacitance2200 pF
Package / Case0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Tolerance±20%
Temperature Coefficient-
Voltage - Rated16V
Insertion Loss -
Ratings-
Height (Max) 0.028" (0.70mm)
Thread Size-
Current 700 mA