NFM31KC103R1H3L
CAP FEEDTHRU 0.01UF 20% 50V 1206
NOVA Part#:
320-2511812-NFM31KC103R1H3L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NFM31KC103R1H3L
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
10000 pF Feed Through Capacitor 50V 10 A 1.5mOhm 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number NFM31KC
SeriesEMIFIL®, NFM31
Capacitance10000 pF
Package / Case1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
DC Resistance (DCR) (Max) 1.5mOhm
Tolerance±20%
Temperature Coefficient-
Voltage - Rated50V
Insertion Loss -
Ratings-
Height (Max) 0.059" (1.50mm)
Thread Size-
Current 10 A