DK-6R3D104T
CAP 100MF -20% +80% 6.3V T/H
NOVA Part#:
63-279124-DK-6R3D104T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
DK-6R3D104T
Standard Package:
200
Technical Datasheet:
100 mF (EDLC) Supercapacitor 6.3 V Radial, Can 200Ohm 1000 Hrs @ 70°C
More Information
CategoryElectric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
ManufacturerElna America
RoHS 1
SeriesDK
Capacitance100 mF
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)