BZX84C11
BZX84C11 - ZENER DIODE SINGLE 11
NOVA Part#:
293-2423648-BZX84C11
Manufacturer Part No:
BZX84C11
Standard Package:
1
Technical Datasheet:
Zener Diode 11 V Surface Mount
More Information
CategoryDiodes - Zener - Single
ManufacturerFairchild Semiconductor
RoHS 1
Mounting TypeSurface Mount
Series-
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V