67WR50KLFTB
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1597173-67WR50KLFTB
Hersteller-Teile-Nr:
67WR50KLFTB
Standardpaket:
50
Technisches Datenblatt:
50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
More Information
KategorieTrimmerpotentiometer
HerstellerTT Electronics/BI
RoHS 1
BefestigungsartThrough Hole
Serie67
Anzahl der Züge20
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionRectangular - 0.375" x 0.195" Face x 0.409" H (9.53mm x 4.95mm x 10.40mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.5W, 1/2W
Toleranz±10%
Temperaturkoeffizient±100ppm/°C
Widerstand 50 kOhms