PVG3A500C01R00
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1597641-PVG3A500C01R00
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
PVG3A500C01R00
Technisches Datenblatt:
50 Ohms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionRectangular - 0.142" x 0.134" Face x 0.079" H (3.60mm x 3.40mm x 2.00mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.25W, 1/4W
Toleranz±20%
Temperaturkoeffizient±150ppm/°C
Widerstand 50 Ohms