PT6KV-102A2020
POT 1K OHM LINEAR
NOVA-Teilenummer:
420-1595212-PT6KV-102A2020
Hersteller-Teile-Nr:
PT6KV-102A2020
Technisches Datenblatt:
1 kOhms 0.1W, 1/10W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
BefestigungsartThrough Hole
Basisproduktnummer PT6KV
WiderstandsmaterialCarbon
Größe / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.157" H (6.30mm x 4.00mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.1W, 1/10W
Toleranz±20%
Temperaturkoeffizient±300ppm/°C
Widerstand 1 kOhms