3290W-1-203
TRIMMER 20K OHM 1W PC PIN TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1596763-3290W-1-203
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
3290W-1-203
Technisches Datenblatt:
20 kOhms 1W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Wirewound 25.0 Turn Top Adjustment
BefestigungsartThrough Hole
Basisproduktnummer 3290W
WiderstandsmaterialWirewound
Größe / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" L (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 1W
Toleranz±5%
Temperaturkoeffizient±50ppm/°C
Widerstand 20 kOhms