3260W-1-103
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1597475-3260W-1-103
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
3260W-1-103
Standardpaket:
50
Technisches Datenblatt:
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Wirewound 11.0 Turn Top Adjustment
More Information
KategorieTrimmerpotentiometer
HerstellerBourns Inc.
RoHS 1
BefestigungsartThrough Hole
Basisproduktnummer 3260W
SerieTrimpot® 3260 - Sealed
Anzahl der Züge11
WiderstandsmaterialWirewound
Größe / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.250" H (6.35mm x 4.32mm x 6.35mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.25W, 1/4W
Toleranz±5%
Temperaturkoeffizient±70ppm/°C
Widerstand 10 kOhms