3386U-1-104LF
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1602490-3386U-1-104LF
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
3386U-1-104LF
Technisches Datenblatt:
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
BefestigungsartThrough Hole
Basisproduktnummer 3386U
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.5W, 1/2W
Toleranz±10%
Temperaturkoeffizient±100ppm/°C
Widerstand 100 kOhms