PT10MH01-503A2020-S
POT 50K OHM LINEAR
NOVA-Teilenummer:
420-1596577-PT10MH01-503A2020-S
Hersteller-Teile-Nr:
PT10MH01-503A2020-S
Technisches Datenblatt:
50 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
WiderstandsmaterialCarbon
Größe / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
AnpassungstypSide Adjustment
Leistung (Watt) 0.15W
Toleranz±20%
Temperaturkoeffizient±300ppm/°C
Widerstand 50 kOhms