3224X-1-502E
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA-Teilenummer:
420-1594845-3224X-1-502E
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
3224X-1-502E
Technisches Datenblatt:
5 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.25W, 1/4W
Toleranz±10%
Temperaturkoeffizient±100ppm/°C
Widerstand 5 kOhms