PTA4553-2015CPB502
SLIDE POT 5K OHM 0.25W TOP 45MM
NOVA-Teilenummer:
429-1592288-PTA4553-2015CPB502
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
PTA4553-2015CPB502
Standardpaket:
100
Technisches Datenblatt:
5 kOhms 0.25W, 1/4W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
More Information
KategorieSchiebepotentiometer
HerstellerBourns Inc.
RoHS 1
SeriePro Audio PTA
Fader-TypStandard
Reisebereich45mm
Größe / DimensionRectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
BefestigungsartThrough Hole
Basisproduktnummer PTA4553
AnpassungstypSpitze
Leistung (Watt) 0.25W, 1/4W
Toleranz±20%
Widerstand 5 kOhms