ECS-120-10-36Q-AES-TR
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
NOVA Part#:
282-2274067-ECS-120-10-36Q-AES-TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ECS-120-10-36Q-AES-TR
Standard Package:
3,000
12 MHz ±25ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series ECX-2236Q
TypeMHz Crystal
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Frequency 12 MHz