CX3225CA32000D0HSSCC
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
NOVA Part#:
282-2269035-CX3225CA32000D0HSSCC
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
CX3225CA32000D0HSSCC
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
32 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series CX3225CA, Kyocera
TypeMHz Crystal
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Frequency 32 MHz