ABM8-25.000MHZ-20-D1X-T
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
NOVA Part#:
282-2041321-ABM8-25.000MHZ-20-D1X-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ABM8-25.000MHZ-20-D1X-T
Standard Package:
1,000
25 MHz ±10ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
PackagingTape & Reel (TR)
Series ABM8
TypeMHz Crystal
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 25 MHz