ABS07AIG-32.768KHZ-7-D-T
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
NOVA Part#:
282-2298444-ABS07AIG-32.768KHZ-7-D-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ABS07AIG-32.768KHZ-7-D-T
Standard Package:
3,000
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerAbracon LLC
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series ABS07AIG
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Operating ModeFundamental
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Frequency 32.768 kHz