ABM10W-19.2000MHZ-8-K1Z-T3
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
NOVA Part#:
282-2309646-ABM10W-19.2000MHZ-8-K1Z-T3
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ABM10W-19.2000MHZ-8-K1Z-T3
Standard Package:
3,000
19.2 MHz ±10ppm Crystal 8pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerAbracon LLC
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series ABM10W
TypeMHz Crystal
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 19.2 MHz