RH100-20.000-12-1010-EXT-TR
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
NOVA Part#:
282-1864616-RH100-20.000-12-1010-EXT-TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
RH100-20.000-12-1010-EXT-TR
Standard Package:
3,000
20 MHz ±10ppm Crystal 12pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerRaltron Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series RH100
TypeMHz Crystal
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 20 MHz