ECS-122.8-18-33-JGN-TR
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
NOVA Part#:
282-1795146-ECS-122.8-18-33-JGN-TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ECS-122.8-18-33-JGN-TR
Standard Package:
1,000
12.288 MHz ±20ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series ECX-32
TypeMHz Crystal
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Frequency 12.288 MHz