H130B-50.000-16-F-1010-TR-NS1
CRYSTAL 50.0000MHZ 16PF SMD
NOVA Part#:
282-2279276-H130B-50.000-16-F-1010-TR-NS1
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
H130B-50.000-16-F-1010-TR-NS1
Standard Package:
1,000
50 MHz ±10ppm Crystal 16pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerRaltron Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series H130B
TypeMHz Crystal
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 50 MHz