C2E-24.000-10-1010-M
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
NOVA Part#:
282-2289469-C2E-24.000-10-1010-M
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
C2E-24.000-10-1010-M
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerAker Technology USA
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series C2E
TypeMHz Crystal
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 24 MHz