SXT32412BA48-20.000MT
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
NOVA Part#:
282-2256029-SXT32412BA48-20.000MT
Manufacturer Part No:
SXT32412BA48-20.000MT
Standard Package:
500
20 MHz ±30ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series SXT324
TypeMHz Crystal
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Frequency 20 MHz