445I33A25M00000
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
NOVA Part#:
282-2332203-445I33A25M00000
Manufacturer Part No:
445I33A25M00000
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerCTS-Frequency Controls
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series 445
TypeMHz Crystal
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Frequency 25 MHz