NX3225SA-26.000M-STD-CSR-1
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
NOVA Part#:
282-2273830-NX3225SA-26.000M-STD-CSR-1
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NX3225SA-26.000M-STD-CSR-1
Standard Package:
3,000
26 MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerNDK America, Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series NX3225SA
TypeMHz Crystal
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -10°C ~ 75°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Frequency 26 MHz